Aktualności

data dodania : 20 Cze. 2016
wizyt : 1415


‹ zobacz wszystkie
Wyjazd studyjny do Hamburga III edyzji Studiów Podyplomowych Logistyka i Zarządzanie Łańcuchem Dostaw

Wyjazd studyjny do Hamburga III edyzji Studiów Podyplomowych Logistyka i Zarządzanie Łańcuchem Dostaw

W dniach 20-21 maja 2016 roku obył się, po raz kolejny, wyjazd studyjny do Hamburga studentów Studiów Podyplomowych Logistyka i Zarządzanie Łańcuchów Dostaw, prowadzonych przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki na Wydziale EZiT. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy, i przy istotnym zaangażowaniu partnera studiów podyplomowych tj. Fundacji Kuehne (Kühne-Stiftung), organizacji, która  została założona w Szwajcarii w 1976 roku przez rodzinę Kühne, właścicieli globalnej firmy spedycyjnej Kuehne+Nagel.

Pierwszy dzień pobytu rozpoczął się od wizyty na Kühne Logistics University, gdzie studenci uczestniczyli w wykładzie  Prof. Dr Marii Besiou pt. Humanitarian Logistics oraz wykładzie Dennisa Kögeböhn z HPC Hamburg Port Consulting GmbH pt. Strategic Port Planning as Success Factor – Hamburg and Beyond.

Po spotkaniu na grupę czekała kolejna „porcja” logistyki – tym razem w wymiarze praktycznym. Był to rejs statkiem po Łabie, połączony ze zwiedzaniem nabrzeża portu w Hamburgu, największego portu Niemiec i jednego z największych porów kontenerowych na świecie. Studenci mieli możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem portu, w sposób nietypowy tj. od strony wody i stanąć „oko w oko” z wielkimi kontenerowcami.

Pod wieczór odbyła się krótka wycieczka po mieście, podczas której zwiedzano m.in. Stare Miasto z Placem Ratuszowym, kompleks zabytkowych budynków magazynowych tzw. Dzielnicę Spichlerzy oraz nowoczesną dzielnicę HafenCity utworzoną na terenach dawnego nabrzeża portowego.

Drugiego dnia wizyty uczestnicy mieli okazję odwiedzić Miniatur Wunderland Hamburg, interaktywny park miniatur, jedną z największych atrakcji Hamburga, gdzie aspekty logistyki przybrały nieco mniejszy wymiar. Miniaturowe samoloty, pociągi i samochody, ok. 13 000 m torów i ponad 14 000 wagonów kolejowych, logistyka miejska, realizacja dostaw na lotnisku, czy procesy produkcyjne w fabryce, a wszystko to na planszach o powierzchni ponad 1 300 m2.

Poniżej krótka relacja fotograficzna z wyjazdu.

  

 

Wykonanie: Lakre.pl