Aktualności

data dodania : 26 Maj. 2015
wizyt : 1610


‹ zobacz wszystkie
Studenci studiów podyplomowych „Logistyka i Zarządzanie Łańcuchów Dostaw” w Hamburgu

Studenci studiów podyplomowych „Logistyka i Zarządzanie Łańcuchów Dostaw” w Hamburgu

W dniach 22-23 maja 2015 roku obył się wyjazd studyjny do Hamburga, studentów Studiów Podyplomowych "Logistyka i Zarządzanie Łańcuchów Dostaw", prowadzonych przez Katedrę Zarządzania Strategicznego i Logistyki na Wydziale EZiT. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy, i przy istotnym zaangażowaniu partnera studiów podyplomowych tj. Fundacji Kuehne (Kühne-Stiftung), organizacji, która  została założona w Szwajcarii w 1976 roku przez rodzinę Kühne.

Pierwszy dzień pobytu rozpoczął się od wizyty na Kühne Logistics University, gdzie studenci uczestniczyli w wykładzie Prof. dra J. Roda Franklina, P.E. na temat innowacji w logistyce. Po spotkaniu na grupę czekała kolejna „porcja” logistyki – tym razem w wymiarze praktycznym. Był to rejs po Łabie, statkiem należącym do Fundacji, połączony ze zwiedzaniem nabrzeża portu w Hamburgu, największego portu Niemiec i jednego z największych porów kontenerowych na świecie. Studenci mieli możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem portu, w sposób nietypowy tj. od strony wody i stanąć „oko w oko” z wielkimi kontenerowcami.

Pod wieczór odbyła się krótka wycieczka po mieście, podczas której zwiedzano m.in. Stare Miasto z Placem Ratuszowym, kompleks zabytkowych budynków magazynowych tzw. Dzielnicę Spichlerzy oraz nowoczesną dzielnicę HafenCity utworzoną na terenach dawnego nabrzeża portowego.

Drugiego dnia wizyty uczestnicy mieli okazję odwiedzić Miniatur Wunderland Hamburg, interaktywny park miniatur, jedną z największych atrakcji Hamburga, gdzie aspekty logistyki przybrały nieco mniejszy wymiar. Miniaturowe samoloty, 930 pociągów, 13 000 m torów, 14 450 wagonów, logistyka miejska, realizacja dostaw na lotnisku, czy procesy produkcyjne w fabryce, a wszystko to na planszach o powierzchni 1 300 m2.

Poniżej krótka relacja fotograficzna z wyjazdu studyjnego.

KLU2
KLU
port2
port
port3
park 1
park2
Wykonanie: Lakre.pl